Higiena w studiu

Studio tatuażu „Art-line” wyposażone jest w autoklaw (jest sterylizator parowy). Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej i Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku (Sanepidu), tylko takich urządzeń można używać do sterylizacji narzędzi. Odbywa się ona przy pomocy pary wodnej w temperaturze 134°C likwidując wszelkiego rodzaju bakterie, grzyby, wirusy, łącznie z HIV i HCV , HBV. Sami używamy autoklawu niemieckiej firmy MELAG Euroklav-29 V-S , posiada atest PZH oraz jest badany okresowo w laboratorium medycznym na skuteczność sterylizacji . Autoklaw MELAG Euroklav- 29V-S posiada funkcje próżni wstępnej , próżni końcowej i suszenia co daje 100% skuteczność sterylizacji.

Do mycia sprzętu wielokrotnego użytku stosujemy laboratoryjną myjkę ultradźwiękową niemieckiej firmy EMAG.

Do dezynfekcji pomieszczeń studia używamy lamp bakteriobójczych.

 

W celu zapewnienia ochrony zarówno klientom jak i personelowi stosujemy całą paletę środków przeznaczonych do dezynfekcji oraz utrzymania studia w czystości:
– mydła – Manusan
– Abacil środki do szybkiej dezynfekcji sprzętu i powierzchni – Propano AF
– Titan spray
– preparaty przeznaczone do myjki ultradźwiękowej – Aldewir
– Detol preparaty przeznaczone do wstępnej dezynfekcji po zabiegu – Lysoformin 3000
– Aldesan „E” do mycia dużych powierzchni Domestos, Detol cały sprzet jednorazowy – igły, rury , rękawice oraz ręczniki papierowe – bezwzględnie podlega utylizacji

 

Ostrzegamy:
Zgodnie z przepisami Sanepidu niewystarczające jest stosowanie sterylizatorów zwykłych, gdzie sterylizacja odbywa się tylko za pomocą gorącego powietrza, a w ogóle niedopuszczalne jest jedynie moczenie narzędzi w preparatach dezynfekujących.